sobota, 30 listopad 2019 09:35

Dlaczego warto inwestować w dobre krzesła biurowe? - Doradza handlowiec z Katowic

Sokołowscy

Współcześnie coraz więcej osób pracuje przy komputerze. Choć pozornie praca siedząca wydaje się mało obciążająca dla organizmu, należy pamiętać, że ludzkie ciało przystosowane jest do częstego ruchu. Kiedy siedzimy przez osiem, a nawet więcej godzin – cierpi na tym nasz kręgosłup. Możemy zminimalizować negatywne skutki siedzącej pracy poprzez wybór odpowiedniego krzesła biurowego.

Dobre krzesła biurowe kluczem do zadowolenia pracownika - firma z Katowic poleca

Profesjonalne krzesła biurowe są inwestycją w komfort pracy, a także zdrowie zarówno nasze, jak i naszych pracowników. Jednocześnie wybór odpowiednich krzeseł/foteli jest prawdziwym wyzwaniem. Muszą być one bowiem dostosowane do parametrów więcej niż jednej osoby. Krzesło, w którym nam siedzi się wygodnie nie musi być odpowiednie dla naszego pracownika. 

"Dobre krzesło biurowe musi posiadać możliwość regulacji. Ważna jest regulacja wysokości, czy kąta nachylenia, a także zapisania ustawień. Dzięki tej funkcji nie będziemy musieli za każdym razem dostosowywać krzesła do naszych potrzeb. Krzesło przeznaczone do wielogodzinnej pracy powinno umożliwić naszemu kręgosłupowi przyjęcie pozycji litery S, a jednocześnie zapewnić mu stabilne podparcie." (http://nonameoffice.pl/3-krzesla)

Należy zaznaczyć, że w przypadku osób, które już cierpią na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa najlepszym wyborem będą specjalne krzesła medyczne.

Jakie cechy powinno mieć krzesło biurowe?

Krzesło, przy którym będziemy pracować wiele godzin powinno być obrotowe (umożliwi nam swobodne przemieszczanie się i zmianę pozycji). Jednocześnie ważne jest, żeby posiadało blokadę kółek. W przeciwnym razie będziemy mieć problemy z zachowaniem stabilnej pozycji, co może przeszkadzać nam w pracy, a w dłuższej perspektywie czasu skutkować dolegliwościami kręgosłupa.

Siedzisko naszego krzesła musi być dość głębokie. Dobrze gdy możemy na nim oprzeć przynajmniej trzy czwarte ud. Przy zakupie krzesła musimy mieć na względzie, że będą z niego korzystać osoby bardzo wysokie. Idealnie byłoby, gdyby siedzisko naszego fotela było regulowane.

"Fotel lub krzesło przeznaczone do długotrwałej pracy muszą umożliwić nam podparcie pleców. Niezmiernie ważne jest, żeby oparcie sięgało powyżej łopatek." - Doradza Michał z firmy NoNameOffice w Katowicach

Pamiętajmy również o tym, że siedzisko krzesła biurowego koniecznie musi być szerokie. Liczymy się bowiem z tym, że będą przy nim pracowały osoby otyłe.

Choć masywne skórzane krzesła wydają się bardzo wygodne, pamiętajmy, że mają nam służyć również podczas upalnych letnich dni. W takiej sytuacji lepszym wyborem wydają się krzesła wykonane z materiałów umożliwiających swobodny przepływ powietrza (dzięki nim będziemy się mniej pocić).

Przed dokonaniem zakupów powinniśmy mieć pewność, że krzesło wykonane jest z najwyższej jakości materiałów. Tylko wówczas możemy przypuszczać, że jest ono odpowiednio trwałe. Dobrze jest zwracać uwagę na gwarancję od producenta – im jest ona dłuższa tym lepiej.

Cena krzesła i design

W przypadku krzesła biurowego nie bez znaczenia są walory estetyczne. Dobre krzesło nie tyle musi prezentować się elegancko, co pasować do wystroju biura. Jeżeli kupujemy więcej krzeseł biurowych, zadbajmy o to, żeby było one identyczne lub przynajmniej podobne tak jak robimy to przy krzesłach konferencyjnych* (1)

Jeżeli chodzi o cenę – nie jest prawdą, że powinniśmy wybierać tylko najdroższe krzesła biurowe. Jednocześnie pamiętajmy, że bardzo niska cena może oznaczać, że krzesło zostało wykonane ze słabej jakości materiałów. Przy bardzo intensywnej eksploatacji oznacza to, że szybko ulegnie ono zniszczeniu, a my będziemy zmuszeni ponieść koszty związane z jego wymianą.

W przypadku, kiedy mamy wątpliwości, czy dane krzesło sprosta naszym oczekiwaniom, sprawdźmy czy posiada ono jakieś atesty. Profesjonalne fotele biurowe posiadają Certyfikat Medyczny, pozytywną ocenę Instytutu Pracy, czy Certyfikat Unii Europejskiej.

Osoby, które mają problemy z wyborem krzeseł biurowych, mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców. Z tego względu po zakup krzesła lepiej jest się wybrać do sklepu stacjonarnego niż kupować je przez internet (nie mamy wówczas możliwości przetestowania go).

Jeżeli szukasz mebli biurowych napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez formularz na stronie kontakt

 

--------------------

Najnowsze ogłoszenia o pracę w Wysokie Mazowieckie na Megapraca.pl - nie czekaj, zacznij swoją karierę już dziś!