czwartek, 15 sierpień 2019 23:16

O bezpiecznych wakacjach i patoklimatach z uczestnikami obozu w Hodyszewie

Sokołowscy
O bezpiecznych wakacjach i patoklimatach z uczestnikami obozu w Hodyszewie foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz Inspektor Zespołu ds Profilaktyki Społecznej i Nieletnich Wydziału Prewencji spotkały się z uczestnikami wakacyjnego obozu w Hodyszewie. Było to kolejne spotkanie w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” oraz działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo podczas wakacji.

Mundurowa z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz Inspektor Zespołu ds Profilaktyki Społecznej i Nieletnich Wydziału Prewencji, w trakcie prelekcji z uczestnikami letniego obozu w Hodyszewie, zwróciły uwagę na kwestie bezpieczeństwa podczas wakacyjnego odpoczynku. Policjantka przypomniała w szczególności podstawowe zasady właściwego korzystania z akwenów. Podczas wizyty inspektor rozmawiała również z uczestnikami obozu na temat uzależnień, jakim mogą ulec młodzi ludzie sięgający po substancje psychoaktywne. Ponadto omówiły podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zasadność noszenia elementów odblaskowych, po zmroku.

Najmłodsi uczestnicy obozu mogli również obejrzeć radiowóz wykorzystywany w służbie, a także dowiedzieć się czym na co dzień zajmują się stróże prawa.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

129 155230ghj

129 155231fg