sobota, 29 czerwiec 2019 18:38

Zabawa i nauka. Warsztaty dla dzieci i rodziców w Kostrach Noskach [foto]

Sokołowscy
Zabawa i nauka. Warsztaty dla dzieci i rodziców w Kostrach Noskach [foto] foto: SP Szansa

„Uniwersytet Malucha w Kostrach Noskach” to pomysł na wspólne spędzanie czasu rodzin z dziećmi w wieku 0-3 lata oraz ich rodzeństwa. W ramach Uniwersytetu odbyło się 5 warsztatów we wsi Kostry Noski w budynku Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego „Przystań”.

Jak informują nas organizatorzy: W czasie zajęć wykorzystywaliśmy to co mamy dookoła siebie - w ruch poszła mąka, oliwka, barwniki, groch, fasola, kasze, pianka do golenia! Testowaliśmy, jak bawić się i spędzać czas razem - bez stereotypów i dbając o środowisko. Bawiliśmy się przy muzyce, sami robiliśmy zabawki i wymyślaliśmy zabawy. Wystarczyły koce, plandeka z kolorowymi kółkami, pomalowane puszki, woreczki strunowe, miski, … Powstawały w ten sposób m.in. woreczki sensoryczne, ciecz nienewtonowska, kolorowa sól, mokry piasek, skarby ukryte w żelatynie, wyspy sensoryczne. Uczyliśmy się także przygotowywać zdrowe słodycze i napoje. Pod okiem pani dietetyk Magdaleny Mickiewicz - Kulesza robiliśmy m.in. owsiane pieguski, kulki marcepanowe, jaglane batony a'la bounty, granolę czekoladową, czy koktajl czekoladowy. Robiliśmy także kolaże o bardzo wyjątkowych osobach, wykorzystując to co mamy pod ręką. Czasami po prostu ubrudziliśmy się, tak jak wtedy kiedy w oka mgnieniu nasz 3-latek cały stanął przed mamą w piance do golenia! Jednak uśmiech naszych dzieci wynagradzał wszystko!

Projekt realizowany jest przez Grupę Nieformalną pod patronem Fundacji Larus. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Pomocy Szansa. Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz Fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej.