piątek, 24 maj 2019 21:45

Młodzi ludzie opanowali Hodyszewo i Nowe Piekuty. XVI Dni Gimnazjalistów [wideo/foto]

Sokołowscy
Młodzi ludzie opanowali Hodyszewo i Nowe Piekuty.  XVI Dni Gimnazjalistów [wideo/foto] foto: Ania Olędzka

W piątek, 24 maja w Hodyszewie i w Nowych Piekutach odbyły się XVI Dni Gimnazjalistów. Tegoroczne hasło wydarzenia to: "[…] chroń mnie, Panie, od pogardy Przed nienawiścią strzeż mnie, Boże"

Uczniowie z 9 szkół (Nowe Piekuty, Jabłoń Kościelna, Szepietowo, Wysokie Mazowieckie, Rosochate Kościelne, Jaświły, Turośń Kościelna, Grabowo, Szumowo) wzięli udział w szesnastej a zarazem ostatniej już edycji Dni Gimnazjalistów, odbywających się w gminie Nowe Piekuty. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia było "[…] chroń mnie, Panie, od pogardy Przed nienawiścią strzeż mnie, Boże"

Spotkanie młodych rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Po Eucharystii młodzież przemaszerowała z Hodyszewa do Nowych Piekut. Podczas wędrówki, każda grupa miała za zadanie zaprezentować 10 - minutowy program, który miał zintegrować wszystkich uczestników.

Następnie przed szkołą w Nowych Piekutach, pod okiem aktorów z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, młodzi ludzie budowali spektakl plenerowy. Tematycznie nawiązywał on do hasła tegorocznych Dni Gimnazjalistów.

Nie zabrakło również wspólnej zabawy na świeżym powietrzu w rytmach Zumby.

foto: Ania Olędzka

Dział: Nowe Piekuty