piątek, 03 maj 2019 20:00

Jabłoń Kościelna. Akcja „Wywieś Flagę Polski” [foto]

Sokołowscy
Jabłoń Kościelna. Akcja „Wywieś Flagę Polski” [foto] foto: organizatorzy

2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – święto upamiętniające symbol narodowy Polaków i okazja do zamanifestowania dumy z barw biało-czerwonych. Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Baśniowy Gaj” w Jabłoni Kościelnej promują w środowisku lokalnym ideę wywieszania flagi państwowej. Wyrazem troski o podtrzymywanie postaw patriotycznych jest organizowana od 8 lat akcja „Wywieś flagę Polski”.

Najmłodsze dzieci poznawały podczas zajęć Polskę, jej walory oraz symbole narodowe. Postanowiły zachęci mieszkańców do wywieszenia flagi poprzez ozdobienie budynku przedszkola, oczywiście w barwach narodowych.

Starsi uczniowie wyrazili swoją postawę w sposób bardziej młodzieżowy i do promocji akcji wykorzystali sznurówki, buty i chorągiewki. W całej szkole można zauważyć dekoracje patriotyczne, a wielkoformatowa flaga państwowa zostanie umieszczana na scenie podczas Festynu Rodzinnego, który odbywa się corocznie w Jabłoni Kościelnej.

Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie w akcję i wywieszanie biało-czerwonych flag w okolicznych miejscowościach. Gratulujemy patriotycznej postawy!

Koordynacja akcji:
Bożena Truskolaska, Karolina Łapińska, Małgorzata Górska, Elżbieta Mazur, Iwona Szymborska