środa, 17 kwiecień 2019 22:28

Niezwykła Droga Krzyżowa przeszła ulicami Nowych Piekut [foto]

Sokołowscy
Niezwykła Droga Krzyżowa przeszła ulicami Nowych Piekut [foto] foto: Ania Olędzka

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach po raz kolejny przygotowali Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja to próba przedstawienia bólu i lęku Jezusa przed męką i śmiercią na krzyżu.

W środę (17.04) mieszkańcy gminy wędrowali razem z Chrystusem ulicami Nowych Piekut, przeżywając Misterium Męki Pańskiej. Wydarzenie przeplatane było muzyką i piosenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży, przy współudziale scholki hodyszewskiej. Towarzyszono Zbawicielowi od sądu przed Piłatem po Golgotę, na której wszystko się kończy.

Uczestnictwo w Misterium to przygotowanie do głębokiego duchowego przeżycia tajemnicy Wielkiego Tygodnia, chwila na refleksję nad istotą śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, chwila na zadumę nad ogromna miłością Boga do człowieka. „Wyruszę z Tobą, Panie Jezu, w Drogę Krzyżową. Nie chcę być na niej jedynie niemym świadkiem. Pragnę w niej w pełni uczestniczyć, to znaczy wziąć wraz z Tobą krzyż. Ten krzyż towarzyszy mi przecież każdego dnia. Czasem przed nim uciekam, czasem próbuję go nie widzieć. Tymczasem w krzyżu cierpienie, ale i w krzyżu zbawienie.

Droga Krzyżowa odbywała się pod czujnym okiem strażaków z OSP Nowe Piekuty oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, którzy dbali o bezpieczeństwo jej uczestników.

foto: Ania Olędzka