piątek, 29 marzec 2019 17:59

Jabłoń Kościelna. Wielka podróż dookoła świata [foto]

Sokołowscy
Jabłoń Kościelna. Wielka podróż dookoła świata [foto] foto: SP w Jabłoni Kościelnej

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej nie poszli na wagary Pierwszego Dnia Wiosny. Był to dzień pełen atrakcji i emocji. Przywitano wiosnę w nieco odmienny sposób. Już po raz trzeci zorganizowano w szkole Dzień Języków Obcych.

Jak informują nas nauczyciele języków obcych SP w Jabłoni Kościelnej: - Każda klasa zaangażowała się w przygotowanie prezentacji o wcześniej wylosowanym kraju. Mieliśmy przyjemność udać się w podróż do wielu odległych stron świata. Tym razem poznaliśmy: Białoruś, Brazylię, Chorwację, Madagaskar, Turcję, Meksyk, Republikę Południowej Afryki, Nową Zelandię, USA, Filipiny oraz Austrię. Różnorodność tych państw okazała się niezwykle interesująca, a część artystyczna którą przygotowały klasy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Uczniowie zaprezentowali pokaz mody nawiązujący kolorystycznie i kulturowo do swoich krajów. Nie zabrakło śpiewu: hymnów, pieśni ludowych, religijnych, piosenek popkultury oraz utworów autorskich. Do tego oczywiście obowiązkowo taniec – piękne i sentymentalne lub szalone i rytmiczne układy choreograficzne. Wszystko to wprowadziło nas w atmosferę i klimat wielokulturowości, tolerancji i radości.
Druga cześć konkurencji międzyklasowych polegała na zmierzeniu się z zadaniami językowymi i kulturowymi dotyczącymi krajów, które były prezentowane wcześniej. Uczniowie poradzili sobie doskonale. Dodatkowo, drzwi sal lekcyjnych zostały udekorowane motywami wybranych krajów. Mogliśmy poznać najważniejsze informacje o tych państwach, flagi, godła, ciekawostki.
Wydarzenie cieszyło się naprawdę dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę, a dzięki sponsorom poszczególne klasy będą mogły się zintegrować podczas wyjazdów na basen, kręgle, do kina czy centrum zabaw dla dzieci. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim, dzięki którym ten dzień był tak kolorowy i radosny, składamy serdeczne podziękowania.
Szczegółowa relacja, zdjęcia oraz filmy z Dnia Języków Obcych znajdują się na naszym szkolnym profilu na Facebooku – eJabłoneczka. Zapraszamy do obejrzenia.