poniedziałek, 18 luty 2019 19:34

„Akademia Malucha” w Kostrach Noskach zaprasza! Nowe grupy żłobkowe

Sokołowscy
„Akademia Malucha” w Kostrach Noskach zaprasza! Nowe grupy żłobkowe foto: Stowarzyszenie Szansa

„Akademia Malucha” w Kostrach Noskach ogłasza nabór dzieci w wieku 1-3 lata do Niepublicznego Klubu Dziecięcego. Zapisy trwają od dnia 25 lutego do 20 marca 2019 roku. Z dniem 1 kwietnia tworzy nowe grupy „żłobkowe”, łącznie dla 14 dzieci. Zaprasza każdego malucha bez względu na miejsce zamieszkania.

Dlaczego „Akademia Malucha” w Kostrach Noskach?

Jest takie miejsce w Kostrach Noskach w powiewie wiatru schowane, w promykach słońca czasem skąpane, śmiechem maluszka delikatnie utkane. To „Akademia Malucha”, klub dziecięcy dla maluchów w wieku 1-3 lata.

Dzięki kameralnej grupie oraz trosce i zaangażowaniu opiekunek tworzymy domowy klimat, który ułatwia dziecku odnalezienie się w nowej sytuacji. Nasze sale są kolorowe, estetycznie urządzone, wyposażone w dostosowane do wieku dzieci meble i pomoce dydaktyczne do zajęć oraz zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych i badawczych. Dzieci przebywając w grupie dużo lepiej się rozwijają. Kontakt z rówieśnikami sprawia, że łatwiej przyswajają normy społeczne, uczą się dzielenia i cierpliwości, łatwiej nawiązują kontakty. Wdrażanie dzieci do samodzielności, kształtowanie umiejętności wyrażania swoich potrzeb, wzmacnianie cech otwartości i twórczości w stosunku do otaczającego ich świata to także nasze priorytety. Nasze opiekunki, o których dzieci mówią często „ciocie,” mają pełne kwalifikacje do pracy z małymi dziećmi, są czułe, empatyczne i odpowiedzialne. Pod ich opieką maluszki dużo łatwiej przechodzą okres adaptacyjny i trudne pierwsze rozstania z rodzicami. A rodzice powierzając swoje skarby w kompetentne ręce, mają możliwość powrotu do pełnej aktywności zawodowej.

Ważnym aspektem dla mam „alergików” jest fakt, ze nasza placówka współpracuje z dietetykiem dostosowując dietę do potrzeb dzieci z alergiami pokarmowymi. W naszym klubie dzieci mają możliwość korzystania z sal i zajęć do terapii specjalistycznych – rehabilitacyjnej, integracji sensorycznej czy logopedycznej. Pilnie obserwujemy rozwój dzieci, bo mamy także możliwość przeprowadzenia bieżących konsultacji ze specjalistami.

Co trzeba zrobić, by zapisać dziecko do klubu?

Z oferty „Akademii Malucha” mogą skorzystać maluchy, które ukończyły 1 rok życia a nie ukończyły 3 roku życia. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz te ze szczególnymi (specjalnymi) potrzebami. Warunkiem zapisu jest złożenie w klubie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej www.spszansa.pl w zakładce Akademia Malucha lub w biurze w Kostrach Noskach 37, 18-212 Nowe Piekuty. Inne ważne informacje znajdą Państwo pod adresem: https://www.spszansa.pl/rekrutacja-do-akademii-malucha-w-kostrach-noskach-2/

Jaka jest odpłatność za uczestnictwo w klubie?

Klub pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 16.00. Rodzice ponoszą opłaty za pobyt i wyżywienie dziecka w klubie dziecięcym. Opłata za wyżywienie jest pomniejszana o każdy dzień nieobecności dziecka pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia przez rodzica/opiekuna dziecka nieobecności dziecka. Szczegóły dotyczące opłat otrzymają Państwo pod numerem telefonu 508 716 946.