piątek, 04 styczeń 2019 11:31

100. rocznica urodzin kpt. Kazimierza Kamieńskiego "Huzara"

Sokołowscy

Komitet Społeczny ds. obchodów 100. rocznicy urodzin kpt. Kazimierza Kamieńskiego "Huzara" serdecznie zaprasza na obchody 100. rocznicy urodzin naszego Bohatera, które odbędą się 13 stycznia 2019 r. w Nowych Piekutach.

Komitet powstał 2 stycznia 2018 roku z inicjatywy rodziny bohaterskiego dowódcy oddziałów partyzanckich AK, AKO, WiN, ostatniego komendanta odtworzonej na Podlasiu 6. Brygady Wileńskiej AK, który oddał życie za niepodległość Polski, wiarę katolicką i wolność człowieka w walce z hitlerowskim i komunistycznym zniewoleniem.

Jego setne urodziny przypadają na 8 stycznia 2019 roku, obchody natomiast organizowane są 13 stycznia 2019 roku w Nowych Piekutach – gminie, w której urodził się Huzar.

Program uroczystości:

  • 11:30 – Msza Św. w Kościele pw. Św. Kazimierza w Nowych Piekutach
  • 12:30 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem poświęconym Kapitanowi i Jego Żołnierzom
  • 13:00 – wykład dr Łukasza Lubicz Łapińskiego z Instytutu Pamięci Narodowej
  • 13:30 – benefis patriotyczny poświęcony życiu i walce Bohatera
  • 14:30 – występ lidera zespołu Contra Mundum
  • 16:00 – żołnierski poczęstunek

Recital będzie składał się z momentów wspomnień, które będą odczytywane przez przedstawicieli przeróżnych środowisk związanych z Kapitanem, przeplatanych wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Pieśni będzie wykonywał zespół, który działa przy szkole organistów w Łomży. Sponsorem strategicznym wydarzenia jest Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Ponadto współorganizatorami są: Miasto Wysokie Mazowieckie, Miasto Łapy, Miasto i Gmina Szepietowo, Gmina Nowe Piekuty i Szkoła Podstawowa im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!