sobota, 22 grudzień 2018 19:27

Jabłoń Kościelna. Pierwsze miejsce w konkursie Kotylion dla Niepodległej [foto]

Sokołowscy

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej zajęli pierwsze miejsce w konkursie Kotylion dla Niepodległej organizowanym przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego.

Iwona Szymborska nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jabłoni Kościelnej:  Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego zorganizował konkurs fotograficzny „Kotylion dla Niepodległej”. Uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią postanowili wziąć udział w tym konkursie i zgłosili zdjęcie zrobione podczas uroczystości obchodów Dnia dla Niepodległej w naszej szkole. Tego dnia odbył się koncert pieśni patriotycznych, na którym zaśpiewali pieśń „Białe róże” i przygotowali scenkę obrazującą tęsknotę dziewczyny za Jasieńkiem. Na zdjęciu uwieczniono stylizację klasy przygotowaną z tej okazji będącą wyrazem ich postawy patriotycznej.

Komisja konkursowa doceniła walory artystyczne zdjęcia i formę przekazu miłości do Ojczyzny. 20 grudnia 2018r. odbyło się podsumowanie konkursu. Na uroczystej gali rozdania nagród w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odebraliśmy nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Zostaliśmy zauważeni wśród ponad 70 zgłoszeń. Jesteśmy dumni i szczęśliwi!