poniedziałek, 13 styczeń 2020 20:36

Młody kierowca poloneza miał ponad 2 promile! Nietrzeźwi na drogach powiatu

Sokołowscy
Młody kierowca poloneza miał ponad 2 promile! Nietrzeźwi na drogach powiatu foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Dwóch pijanych kierowców zatrzymali w ubiegły weekend wysokomazowieccy policjanci. 22-letni mieszkaniec gminy Nowe Piekuty miał ponad 2 promile, a 48-latek z Ciechanowca ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze wysokomazowieckiej Policji w miniony weekend, zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców. W tym niechlubnym gronie znalazł się 22 – letni mieszkaniec gminy Nowe Piekuty, który kierował polonezem pomimo tego, ze wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę w Szepietowie przez miejscowych policjantów. Podczas badania alkomatem „wydmuchał” przeszło dwa promile.

W niedzielne popołudnie „na podwójnym gazie” został zatrzymany jadący oplem mieszkaniec gminy Ciechanowiec. 48 – latek jak się okazało, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymali  policjanci "drogówki" w miejscowości Kosiorki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiadać będą teraz przed sądem. Policjanci nadal apelują o trzeźwość za kierownicą! Proszą także o stanowczą reakcję, gdy ktoś z bliskiego otoczenia zamierza wsiąść do samochodu będąc pod wpływem alkoholu.