wtorek, 12 listopad 2019 18:30

Nowe Piekuty i Jabłoń Kościelna. Obchody Święta Niepodległości [foto]

Sokołowscy
Nowe Piekuty i Jabłoń Kościelna. Obchody Święta Niepodległości [foto] foto: UG Nowe Piekuty

11 listopada mieszkańcy gminy Nowe Piekuty świętowali obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gminne obchody miały miejsce w Nowych Piekutach, gdzie w kościele parafialnym p.w. Św Kazimierza odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny po której Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach w krótkim i wzruszającym montażu słowno-muzycznym przypomnieli nam o tym jak nasi rodacy na przełomie ostatnich stuleci walczyli o wolność naszego kraju. Następnie głos zabrał Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty.

W dalszej części uroczystości zgromadzeni złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Żołnierzy AK w Nowych Piekutach, oddając hołd wszystkim bohaterom, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Obchody Dnia Niepodległości w Jabłoni Kościelnej rozpoczęły się uroczysta mszą św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym p.w. Ap. Piotra i Pawła, następnie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej zaprezentowały krótką część artystyczną po czym wszyscy przeszli na cmentarz parafialny gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożyli kwiaty i zapalili znicze, oddając hołd wszystkim bohaterom.

(info/foto: UG Nowe Piekuty)