czwartek, 19 wrzesień 2019 18:41

Debata kandydatów na posłów na wysokomazowiecki24! Kulesze Kościelne 29.09.2019r.

Sokołowscy
Debata kandydatów na posłów na wysokomazowiecki24! Kulesze Kościelne 29.09.2019r. foto: Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Na kogo zagłosować w wyborach? Zobacz na żywo debatę kandydatów na posłów, która odbędzie się w niedzielę 29 września w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Kuleszach Kościelnych o godz. 19.30. Transmisja na żywo na naszym fanpage www.facebook.com/wysmaz .

- Zapraszamy wszystkich chętnych do przyjścia i wysłuchania debatymówi Stefan Grodzki, wójt gminy Kulesze Kościelne i inicjator debaty. – Wezmą w niej udział kandydaci ubiegający się o mandat posła, którzy startują z terenu powiatu wysokomazowieckiego. Mieszkańcy będą mieli okazję poznać i wysłuchać co mają do powiedzenia osoby, które chcą ich reprezentować w Sejmie.

Na chwilę obecną udział w debacie potwierdzili już były marszałek woj. podlaskiego Jerzy Leszczyński startujący z listy PSL, radny sejmiku wojewódzkiego i kandydat PiS Łukasz Siekierko, Krzysztof Jabłoński z Konfederacji, a także Grzegorz Drobek z SLD.

Pytania będą związane z takimi dziedzinami jak rolnictwo, współpraca rządu z samorządem czy nowa perspektywa unijna. Każdy z kandydatów będzie miał minutę na odpowiedź. Przewidziano także możliwość zadawania pytań przez internautów oraz publiczność – po 5 dla każdej z grup. Moderatorem dyskusji będzie Julia Szypulska, była dziennikarka gazety Współczesnej i Kuriera Porannego.

Debatę będzie można obejrzeć na żywo na portalu wysokomazowiecki24, który jest współorganizatorem przedsięwzięcia.