środa, 23 styczeń 2019 20:03

Tradycyjne Wspólne Kolędowanie w Kuleszach Kościelnych [foto]

Sokołowscy
Tradycyjne Wspólne Kolędowanie w Kuleszach Kościelnych [foto] Fot. Weronika Płońska

W niedzielę, 20 stycznia  w Centrum Kulturalno - Edukacyjnym Wsi w Kuleszach Kościelnych odbyło się tradycyjne, coroczne ”Wspólne Kolędowanie”. Zaroszeni goście, mieszkańcy parafii i goście licznie zaszczycili organizatorów swoją obecnością.

Program artystyczny przygotowała Monika Kulesza oraz Andrzej Krajewski. Większość z młodych artystów to uczestnicy zajęć organizowanych w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym. Dla niektórych dzieci występ podczas kolędowania był debiutem na tutejszej scenie. W repertuarze znalazły się zarówno tradycyjne polskie kolędy, jak również pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej.

Wydarzeniu towarzyszyła także schola parafialna oraz Zespół ROKIETNICA, który rozpoczął i zakończył wspólne kolędowanie.

Koło Gospodyń ,,Kulesianki” jak co roku przygotowało wspaniały słodki stół z domowymi wypiekami. Wsparcia organizacyjnego oraz kulinarnego udzielili również pracownicy Centrum, którzy aktywnie włączyli się w przebieg uroczystości.

Mimo, że Boże Narodzenie już za nami to piękne dekoracje, odświętnie przystrojona sala, zapach przysmaków pozwoliły jeszcze raz poczuć magię świąt. Niedzielne popołudnie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.

Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie oraz stworzenie niepowtarzalnego, ciepłego klimatu.

Foto: Weronika Płońska/info: UG w Kuleszach Kościelnych