piątek, 30 wrzesień 2016 21:21

Nowy pojazd na stanie strażaków z OSP Kulesze Kościelne

Sokołowscy

Nowy pojazd znalazł się na wyposażeniu strażaków z OSP Kulesze Kościelne. Jest to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit.

Od 23 września na wyposażeniu jednostki OSP Kulesze Kościelne jest samochód lekki ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit z 2007 r. Zakup został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego oraz budżetu gminy Kulesze Kościelne. Auto w oryginalnej zabudowie kontenerowej będzie służyło przede wszystkim do ratownictwa technicznego, usuwania skutków wypadków komunikacyjnych, wiatrołomów oraz lokalnych podtopień. Samochód jest w trakcie uzbrajania w niezbędny sprzęt do akcji znajdujący się na wyposażeniu jednostki. Uroczyste przekazanie nowego pojazdu oraz wdrożenie do służby nastąpi w pierwszej połowie października.

Jak powiedział nam Komendant Gminny OSP Kulesze Kościelne Stefan Grodzki: to bardzo potrzebny i od dawna oczekiwany zakup. Jesteśmy przekonani, że samochód ten będzie najczęściej używanym do akcji pojazdem w naszej jednostce, z uwagi na to , że mamy coraz mniej pożarów, a więcej wypadków komunikacyjnych i miejscowych zagrożeń. Cieszymy się, że w końcu udało się go nam pozyskać.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kuleszach Kościelnych istnieje nieprzerwanie od 1924 roku. Od 10 czerwca 1995 roku jednostka OSP Kulesze Kościelne znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Na wyposażeniu jednostki znajdowały się obecnie dwa samochody ciężkie marki Jelcz GCBA 6/32 z 1987 i 1991 roku.

30062016a