wtorek, 26 maj 2020 17:17

Podsłuchy w Urzędzie Gminy Kulesze Kościelne? Wniosek o odwołanie przewodniczącego rady

Sokołowscy

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Kulesze Kościelne odbędzie się w najbliższy czwartek. Radni chcą odwołania przewodniczącego. Wnioskują to utratą zaufania w związku z wydarzeniami z 19 maja. We wniosku czytamy, że chodzi o „pozostawienie urządzenia do podsłuchiwania rozmów w gabinecie Wójta Gminy Kulesze Kościelne”.

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Kulesze Kościelne odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 maja. Jednym z punktów jest odwołanie radnego Pawła Grodzkiego z funkcji Przewodniczącego Rady Gminy Kulesze Kościelne. We wniosku o odwołanie, podpisanym przez 13 na 14 radnych, czytamy: „Niniejszy wniosek uzasadniamy utratą zaufania w związku z sytuacją zaistniałą w dniu 19 maja 2020 roku i pozostawieniem urządzenia do podsłuchiwania rozmów w gabinecie Wójta Gminy Kulesze Kościelne”. Sesja odbędzie się 28 maja 2020 r. o 10.00. Głosowanie nad odwołaniem ma być tajne.

O komentarz spytaliśmy Wójta Gminy Kulesze Kościelne Stefana Grodzkiego, który odpowiedział, że: „do czasu zakończenia śledztwa, dla dobra sprawy, nie udzielam informacji”.

Śledztwo prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Szczegółowe informacje znajdują się na stornie Urzędu Gminy Kulesze Kościelne: https://www.kuleszek.pl/zaproszenie-na-nadzwyczajna-sesje-rady-gminy-kulesze-koscielne/