piątek, 31 styczeń 2020 18:30

Kulesze Kościelne. Policjanci odwiedzili dzieci na półkoloniach [foto]

Sokołowscy
Kulesze Kościelne. Policjanci odwiedzili dzieci na półkoloniach [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Dzielnicowy Posterunku Policji w Sokołach rozmawiał w Kuleszach Kościelnych z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego wypoczynku w trakcie ferii zimowych. Mundurowy zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie niosą ze sobą nieodpowiedzialne zachowania i zabawy w trakcie zimowego wypoczynku.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Sokołach wraz z wysokomazowiecką policjantką odwiedzili dzieci i młodzież uczestniczące w półkoloniach zimowych zorganizowanych przez Parafię Św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych.

Mundurowy omówił zasady bezpiecznego zachowania w czasie spędzania wolnego czasu, zwracając szczególną uwagę na przebywanie w rejonie akwenów wodnych. Policjantka w trakcie spotkania przypomniała, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród zebranych opowiadania o codziennej pracy Policji oraz możliwość obejrzenia radiowozów. Słuchacze dowiedzieli się czym na co dzień zajmują się stróże prawa oraz w jaki sposób mogą poznać, że mają do czynienia z policjantem. Na koniec spotkania dzielnicowy przypomniał numery telefonów alarmowych oraz zachęcił do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Stok nie jest dla bałwanów" organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)