poniedziałek, 10 luty 2020 20:19

Bezpieczny Internet w Kobylinie-Borzymach [foto]

Sokołowscy
Bezpieczny Internet w Kobylinie-Borzymach [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić oraz jakie są konsekwencje dla jej sprawców - to tylko część zagadnień poruszanych na zajęciach z młodzieżą przez wysokomazowieckich policjantów.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Sokołach oraz przedstawicielki wysokomazowieckiej Policji spotkali się dzisiaj z uczniami klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Kobylinie Borzymach. Podczas zajęć prelegenci zaznaczyli, że już jutro obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzielnicowy podkreślił, że internet zapewnia wspaniałe możliwości do nauki i zabawy, ale nadmienił, że warto pamiętać o zagrożeniach, jakie są z nim związane. Przedstawiono takie niebezpieczeństwa jak: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, przestępstwa internetowe, m.in. kradzież danych oraz problem uzależnienia od internetu. Wyjaśniono zagrożenia i przedstawiono sposoby na ich zapobieganie. Podkreślono, że ofiary lub świadkowie cyberprzemocy powinny szukać wsparcia – porozmawiać z rodzicami, pedagogiem, wychowawcą, bądź inną osobą dorosłą. Razem łatwiej rozwiązać problem. Spotkanie było doskonałą okazją do tego, aby usystematyzować młodym ludziom ich wiedzę tak, żeby mogli bezpiecznie "poruszać się w sieci".

Korzystając z okazji policjanci odwiedzili także dzieci z Przedszkola w Kobylinie Borzymach. Większość przedszkolaków kojarzyło internet jako formę spędzania wolnego czasu podczas oglądania bajek czy grania w gry. Najmłodsi użytkownicy sieci dowiedzieli się na jakiej zasadzie działa internet oraz dzielnicowy zwrócił maluchom uwagę by z urządzeń elektronicznych typu tablet, telefon komórkowy czy laptop korzystać wyłącznie za zgodą i wiedzą rodziców.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)