środa, 11 wrzesień 2019 18:54

Poznaliśmy mistrzów dojenia sztucznej krowy w gminie Klukowo

Sokołowscy
Poznaliśmy mistrzów dojenia sztucznej krowy w gminie Klukowo foto: WCHiRZ

W minioną niedzielę w Kuczynie odbyły się ostatnie w tym sezonie Mistrzostwa Dojenia Sztucznej Krowy z Wielkopolskim Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt.

Rozgrywki towarzyszyły obchodom „Jubileuszu 600-lecia parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego” jak i dożynkom gminnym. Cała impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy, a same Mistrzostwa jak zwykle okazały się świetną atrakcją. Ostatnie w tym sezonie zawody w kategorii kobiet wygrała Katarzyna Grzeszczuk , która w regulaminowym czasie udoiła 1713 g mleka, co w porównaniu do wyników mężczyzn było znakomitym rezultatem! Kolejne miejsca zajęły : Jolanta Maksimczuk 1298 g, Barbara Dmochowska 1137g, Anna Kobos 1123 g i Dorota Niewiarowska 1072 g. Wśród panów, bezkonkurencyjny okazał się Karol Kaczyński, który z wynikiem 1890 g mleka, zdeklasował pozostałych uczestników. Drugie miejsce z wynikiem 1621 g zajął Jarosław Grzeszczuk, trzecie Włodzimierz Godlewski 1585 g, czwarte Dariusz Sylwestrzuk 1563 i ostanie piąte Waldemar Boratyński . Łącznie w zawodach wzięło udział blisko 40 osób.

Marta Czekalska WCHiRZ Sp.zo.o.: Cieszymy się, że z roku na rok nasze mistrzostwa wzbudzają coraz to większe emocje a lista uczestników wzrasta. Zaczęliśmy tegoroczne Mistrzostwa od Święta Mleka - Mlekovity w powiecie wysokomazowieckim w Wysokiem Mazowieckiem w czerwcu i kończymy w tym samym regionie nasze zawody na dożynkach w Klukowie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zabawę i do zobaczenia za rok!