czwartek, 04 czerwiec 2020 10:51

Kościół w Kuczynie w nowej odsłonie. Oświetlenie, parking i ułatwienia dla niepełnosprawnych

Sokołowscy

Prace remontowe przy kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kuczynie dobiegły końca. Świątynia nabrała nowego blasku.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi parafian, zaangażowaniu ks. proboszcza i wójta gminy Klukowo - otoczenie kościoła w Kuczynie nabrało nowego blasku. Została ułożona kostka wokół świątyni. Zlikwidowano bariery architektoniczne dla osób, które nie są w stanie poruszać się o własnych siłach, a przy nowych schodach pojawił się długo wyczekiwany podjazd dla osób niepełnosprawnych. W ramach tej samej inwestycji położono nową nawierzchnię na placu, który pełni rolę parkingu - również wyznaczając miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

"Nowy blask" zapewnia też nowa iluminacja obiektu.

Jak informuje nas Jan Grzeszczuk z firmy Pomiary Ochronne: - Oświetlenie zewnętrzne zrealizowane zostało na nowoczesnych i przede wszystkim energooszczędnych lampach. Dzięki temu o jedną trzecią zmniejszy się zużycie energii w stosunku do poprzedniego podświetlenia. Lampy idealnie eksponują walory i piękno neogotyckiej budowli i .... tylko jej - nie świecą Panu Bogu w okno. Celem montażu nowego oświetlenia było nie tylko uwidocznienie, wyakcentowanie elewacji, ale również ograniczenie zanieczyszczenia światłem - eliminacja tzw. światła zabłąkanego, efektu symfonii i zminimalizowanie efektu ucieczki światła. Oprawy zostały zaprojektowane i ukierunkowane tak, aby oświetlały wyłącznie fasadę kościoła.

Dział: Klukowo