środa, 22 kwiecień 2020 19:52

Pożary w Kuczynie i Sokołach [foto]

Sokołowscy

Do dwóch pożarów traw, niemal w tym samym czasie, doszło dziś na terenie naszego powiatu. Paliło się w okolicach Sokół i Kuczyna.

- Zgłoszenie o pożarze w Sokołach otrzymaliśmy o godzinie 10:42 - informuje nasz portal kapitan Wojciech Sokołowski oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem.  - Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się kilka arów trawy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na palącą się trawę, po czym pożar ugaszono. W akcji udział brały zastępy JRG Wysokie Mazowieckie i OSP KSRG Sokoły.

- O godzinie 10:45 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w Kuczynie informuje kapitan Wojciech Sokołowski. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pali się około kilkunastu arów trawy znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Nurzec oraz lasu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu kilku prądów wody w natarciu na pożar oraz kilku kolejnych prądów wody w obronie pobliskiego lasu. Pożar dogaszono, a następnie przelano pogorzelisko wodą. W akcji udział brały zastępy JRG Wysokie Mazowieckie, OSP KSRG Kuczyn, OSP KSRG Ciechanowiec i OSP KSRG Klukowo.

Foto: OSP Sokoły i OSP Klukowo