czwartek, 03 październik 2019 19:33

Czworonożny funkcjonariusz Borys odwiedził dzieci w Klukowie [foto]

Sokołowscy
Czworonożny funkcjonariusz Borys odwiedził dzieci w Klukowie [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci odwiedzili uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Klukowie. Funkcjonariusze uczyli dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze oraz prawidłowych zachowań w kontaktach z agresywnymi psami.

Wysokomazowieccy funkcjonariusze odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Klukowie. Dzielnicowy Posterunku Policji w Ciechanowcu przypomniał najmłodszym w jaki sposób należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Policjanci uczyli także maluchy podstawowych zasad gwarantujących udaną i bezpieczną zabawę w domu i na podwórku.

Największym zainteresowaniem dzieci cieszył się jednak pies służbowy - Borys, który zaprezentował uczniom swoje umiejętności. Policjant - przewodnik w sposób bardzo ciekawy opowiedział o tym, jak wygląda jego codzienna służba z czworonożnym partnerem, a także tłumaczył jak zachowywać się wobec agresywnego psa.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, dlaczego powinny nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)