środa, 12 czerwiec 2019 20:04

Czyżew. Promują czytelnictwo wśród najmłodszych

Sokołowscy

10 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie po raz kolejny wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Jak wskazuje jej główny organizator czyli miesięcznik Biblioteka w Szkole: „Po prostu chcemy dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką”.

W ubiegłym roku czyżewska młodzież czytała wspólnie z uczniami szkoły podstawowej, natomiast w obecnym postanowili udać się do dzieci z Gminnego Przedszkola w Czyżewie. Było to w pewnym sensie zwieńczeniem jak najbardziej udanego przedsięwzięcia, polegającego na prezentacji różnych lektur swoim najmłodszym kolegom i koleżankom w ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” w trakcie całego roku szkolnego 2018/2019.

Jak informują uczniowie ZSOiZ w Czyżewie: Promocja czytelnictwa wśród najmłodszych będzie kontynuowana także w nowym roku szkolnym, ponieważ spotykamy się tam z bardzo miłym przyjęciem i widzimy jak dużo radości sprawia przedszkolakom obcowanie z książką. A to niezwykle ważne, żeby od najmłodszych lat rozwijać nawyk kontaktu ze słowem pisanym. Wszyscy bowiem wiemy jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa czytanie.

(ZSOiZ w Czyżewie)

Dział: Czyżew