poniedziałek, 08 kwiecień 2019 18:38

Ponad 2 promile miał kierowca zatrzymany w Czyżewie!

Sokołowscy
Ponad 2 promile miał kierowca zatrzymany w Czyżewie! foto: KWP w Białymstoku

Nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce policjantów z Czyżewa. Kierowca seata, wsiadł za kierownicę pojazdu mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Nietrzeźwi kierujący to bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mimo nieustannych apeli policji i kampanii społecznych wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W miniony piątek wieczorem na jednej ulic w Czyżewie mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego osobowym seatem. Policjanci podejrzewali, że jest on pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 55-latka wykazało ponad 2 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Apelujemy! Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.