środa, 20 marzec 2019 09:44

Trwa gazyfikacja Czyżewa [foto]

Sokołowscy
Trwa gazyfikacja Czyżewa [foto] foto: UM w Czyżewie

W dużym stopniu zaawansowania przebiega długo oczekiwana gazyfikacja Czyżewa. Na dzierżawionej od Gminy działce przy ul. Przemysłowej postawiono część węzła dystrybucyjnego od którego rozprowadzana jest sieć główna zasilająca w pierwszej kolejności obiekty użyteczności publicznej (Szkoły, Ośrodek Zdrowia, Urząd Miejski) aż do zakładu produkującego styropian KRASBUD. Sieć doprowadzona już została przez ul. Niepodległości, Słoneczną, Lipową, Polną , Wesołą do ul. Kościelnej. Pozostało już tylko przejście pod rzeką i spięcie z zakładem.

Jak informuje nas Urząd Miejski w Czyżewie: W dalszej kolejności rozprowadzane będą przyłącza do poszczególnych obiektów i podłączenia do skrzynek odbiorczych domów prywatnych, położonych w bezpośrednim sąsiedztwie linii gazowej.

Według zapewnień firmy Polskiej Spółki Gazownictwa wykonawcy robót gaz popłynie do pierwszych odbiorców w II kwartale 2019r. W najbliższym czas odbędzie się spotkanie w tym temacie.
Należy podkreślić, że prace prowadzone metodą przewiertów w małym stopniu ingerują w istniejącą infrastrukturę drogową i nie wymagają odtwarzania stanu przed robotami.

Mamy nadzieję, że po zakończeniu I etapu prac i postawienia stacji LNG a tym samym rozpoczęcia dostawy paliwa gazowego, niezwłocznie rozpocznie się budowa dalszej sieci i przyłączy w całym Czyżewie.