niedziela, 09 grudzień 2018 19:55

Nie bądźmy obojętni – działania dzielnicowego z Czyżewa

Sokołowscy
Nie bądźmy obojętni – działania dzielnicowego z Czyżewa foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Trwają policyjne działania „Nie bądźmy obojętni”. Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, dlatego wysokomazowieccy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu – reagujmy, wezwijmy pomoc i nie dajmy zamarznąć!

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem każdego dnia kontrolują pustostany, altanki działkowe, sprawdzając wszystkie te miejsca gdzie mogą gromadzić się osoby bezdomne szukające schronienia przed mrozem. Odwiedzają też osoby w podeszłym wieku, mieszkające samotnie, które mogą być narażone na wychłodzenie organizmu i utratę zdrowia bądź życia. sierż. Waldemar Włostowski- dzielnicowy miasta Czyżew namawia napotkane osoby do korzystania z dostępnych form pomocy, oferuje pobyt w noclegowni czy wskazuje, gdzie zjeść ciepły posiłek.

O miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wybierając odpowiednią ikonę i zaznaczając miejsce na mapie. Miejsce takie zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy.

Mundurowi apelują, aby nie pozostawać obojętnym na widok osób leżących gdzieś na osiedlach, przy ulicach czy przystankach. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Straż Miejską, Pogotowie bądź Policję. Reagujmy, wezwijmy pomoc i nie dajmy zamarznąć!

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

129 143255