piątek, 13 marzec 2020 18:44

Komunikat Burmistrza Czyżewa do mieszkańców gminy

Sokołowscy

Komunikat Burmistrza Czyżewa Anny Boguckiej skierowany do mieszkańców miasta i gminy Czyżew.

Komunikat Burmistrza Czyżewa: Drodzy mieszkańcy Gminy Czyżew. Zapewne wszyscy z niepokojem śledzą doniesienia medialne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Nie możemy tego lekceważyć i musimy pamiętać, że bardzo ważne jest zapobieganie. Dlatego proszę o stosowanie się do wszelkich procedur przekazywanych środkami masowego przekazu i zastosowanie daleko idących środków ostrożności.

  • W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo starajmy się unikać wszelkich zgromadzeń i w miarę możliwości pozostańmy w miejscach zamieszkania.

  • Ograniczmy wizyty w różnych instytucjach, w tym w Urzędzie Miejskim, do niezbędnego minimum, wyłącznie do spraw pilnych i wymagających osobistego kontaktu. W pozostałych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem e-maili. W celu wnoszenia opłat wykorzystujmy w maksymalnym stopniu bankowość elektroniczną.

  • Pamiętajmy, że zamknięcie szkół ma na celu, by dzieci i młodzież pozostały w domach.
  • Informujemy także, że na terenie gminy zostały odwołane i zawieszone wszelkie uroczystości, wydarzenia i zajęcia prowadzone przez jednostki gminne: GOK, Bibliotekę Publiczną, Muzeum Ziemi Czyżewskiej, świetlice wiejskie, Klub Seniora, Stadion Miejski, Kompleks boisk Orlik
  • Zadbajmy też o najsłabszych i seniorów najbardziej narażonych na konsekwencje zakażenia.
  • Informuję, że w trosce o bezpieczeństwo zamknięte zostało do odwołania targowisko gminne w Czyżewie.

Mam nadzieję, że nasza rozważna i odpowiedzialna postawa pomoże przetrwać tę trudną i niecodzienną sytuację.

 

Z poważaniem
Burmistrz Czyżewa
Anna Bogucka

Dział: Czyżew