czwartek, 13 luty 2020 19:39

Czyżew. Policjanci szkolili przyszłych kandydatów do policji [foto]

Sokołowscy
Czyżew. Policjanci szkolili przyszłych kandydatów do policji [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W czwartek (13.02) każdy chętny do służby w Policji mógł wspólnie z instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Funkcjonariusze z wysokomazowieckiej komendy omówili, jak prawidłowo pokonać tor przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym, wysokomazowieccy policjanci przy współpracy z dyrektorem oraz kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie zorganizowali zajęcia sprawnościowe, podczas których zademonstrowano prawidłowość testu sprawności fizycznej do Policji. W sali gimnastycznej grupa kilkudziesięciu ochotników, miała możliwość przećwiczenia technicznej odsłony tego etapu i poznania jego założenia. Przedstawiciele komendy Policji, monitorowali poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ewentualne błędy. Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie skutecznie poradzić sobie z tym etapem kwalifikacyjnym. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz elementy odblaskowe.

Policjanci przypominają!

Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji. Polega on na pokonaniu sprawnościowego w toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

Dział: Czyżew