wtorek, 14 styczeń 2020 09:48

Osiemnasta edycja "Prezentacji Kolęd i Zespołów Kolędniczych" w Czyżewie [foto]

Sokołowscy
Osiemnasta edycja "Prezentacji Kolęd i Zespołów Kolędniczych" w Czyżewie [foto] foto: GOK w Czyżewie

12 stycznia 2020 r. odbyła się osiemnasta edycja "Prezentacji Kolęd i Zespołów Kolędniczych", organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.

Spotkanie rozpoczęła Katarzyna Kostro - Dyrektor GOK-u, która serdecznie powitała licznie zgromadzoną publiczność. Na sali obecni byli m.in. Radny Powiatu Wysokomazowieckiego Jerzy Pakieła, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach Izabela Bogucka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem Bogusława Kossakowska oraz Radni Rady Miejskiej w Czyżewie.

Prezentacje kolędnicze zainaugurował sympatyczny wiersz „Świąteczne pierniczki” w wykonaniu podopiecznych Ani Kazimierczuk z „Teatru Marzeń” czyżewskiego GOK-u. Na zakończenie występu dzieci rozdały publiczności słodkie pierniki.

Następnie uczniowie klasy II i IV Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem, przygotowani do występu przez Irenę Janczewską, Wiesławę Sakowicz i Annę Zaborowską, zaprezentowały przepiękne widowisko jasełkowe, które wzbudziło zachwyt publiczności nie tylko z uwagi na grę młodych aktorów, ale też ze względu na układy choreograficzne oraz wykonywane utwory muzyczne.

Na scenie wystąpiły również „Herody Gminy Boguty”, które zaprezentowały tradycyjne widowisko wywołując wśród publiczności zarówno śmiech (dialogi Żyda i diabła), jak i chwilę refleksji (monologi śmierci).

Przepiękny koncert tradycyjnych kolęd i pastorałek wyśpiewali utalentowani, mali i młodzi wokaliści, podopieczni Agnieszki Ołdakowskiej z zespołów wokalnych „B-moll” i „Nova Noota” Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie.

Prezentacje zakończyły „Herody Gminy Czyżew”, pod wodzą „króla” Stanisława Kamianowskiego. Aktorzy swą grą zachwycili widownię, czego dowodem były gromkie brawa i salwy śmiechu, szczególnie z uwagi na głośne i zabawne przemyślenia Żyda.

Na zakończenie Dyrektor GOK-u Katarzyna Kostro złożyła wszystkim noworoczne życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Licznie zgromadzona publiczność z żalem, ale i z ogromną satysfakcją opuszczała po niemalże dwóch godzinach, Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.

(GOK w Czyżewie)