poniedziałek, 13 styczeń 2020 08:59

Rosochate Kościelne. Młodzi kolędnicy odwiedzili mieszkańców [foto]

Sokołowscy

„A witajcie dobrzy ludzie, Otwierajcie ścieżaj drzwi! Przynosimy wieść o cudzie, Co po całej ziemi grzmi. Dawny zwyczaj bywa wszędzie, Przychodzimy po KOLĘDZIE!” - tymi słowami kolędnicy ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rosochatem Kościelnem witali domowników.

Jak informują kolędnicy: Przemierzając ulice nawiedzaliśmy domy, których to drzwi chętnie nam otwierano. Z kolędą na ustach i przy akompaniamencie akordeonu i saksofonu nieśliśmy dobrą nowinę. Nowinę o narodzeniu Jezusa.

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Iwony Sienickiej – polonistki i opiekunki koła teatralnego pt. „TEATRoMAGIA”, które to powstało dzięki projektowi unijnemu „EDUkompas”.

Grupa kolędników liczyła 20 osób, zadbaliśmy o każdy szczegół. Były anioły i pastuszkowie, śmierć i diabeł oraz trzej królowie. Każdy wygłosił krótkie słowo, nie zabrakło także życzeń skierowanych do dzieci, gospodarzy i ich żon.

Z tego miejsca dziękujemy pani dyrektor Bogusławie Kossakowskiej za wsparcie naszej inicjatywy, księdzu proboszczowi Antoniemu Loro za ogłoszenie kolędowania, mieszkańcom wsi Rosochate Kościelne za życzliwe przyjęcie, a państwu Jolancie, Bogusławowi i Teodozji Dąbrowskim z ul. Kościelnej za przygotowanie obiadokolacji strudzonym kolędnikom.

Z całego serca dziękujemy!

Iwona Sienicka