sobota, 10 sierpień 2019 17:24

Ciechanowiecka Orkiestra Dęta ćwiczy również na wakacjach [foto]

Sokołowscy

Wypoczynek połączyli z nauką - członkowie Ciechanowieckiej Orkiestry Dętej ostatni tydzień spędzili w Zakopanem. Oprócz pieszych wędrówek po górskich szlakach było też doskonalenie muzycznego warsztatu.

Orkiestra Dęta Ciechanowiec: Tradycją w naszej orkiestrze stało się, że w wakacje wyjeżdżamy na kilka dni, aby pracę nad warsztatem muzycznym połączyć z wypoczynkiem. 5 sierpnia pełni optymizmu wyruszyliśmy w kierunku Zakopanego.

Otoczeni pięknym krajobrazem Tatr, podczas wielogodzinnych prób doskonaliliśmy swoje umiejętności muzyczne oraz przygotowywaliśmy nowy repertuar, pod okiem naszego kapelmistrza - Pana Krzysztofa Witkowskiego.

Czas wolny między próbami spędzaliśmy bardzo aktywnie poznając urokliwe zakątki stolicy Tatr. Największym wyzwaniem dla wszystkich były piesze wędrówki po górskich szlakach, które wymagały dużego wysiłku ale również wytrwałości w dążeniu do celu. Te dwie cechy są szczególnie ważne podczas nauki gry na instrumencie i doskonaleniu warsztatu muzycznego, więc były wspaniałą lekcją dla każdego z nas.

Ostatniego dnia czekała na wszystkich niespodzianka w postaci wyjazdu do Energylandii – największego Parku Rozrywki w Polsce. Tego dnia(inaczej niż zwykle) wszyscy punktualnie zjedli śniadanie i czekali przy busie ;) na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, które dostarczyły nam maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.

Chcemy bardzo podziękować Panu burmistrzowi Miasta Ciechanowiec - Eugeniuszowi Święckiemu oraz Pani Marzenie Kryńskiej - dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej za dofinansowanie warsztatów i okazaną pomoc. Dziękujemy również firmie „Skowroński” za sprawną i bezpieczną obsługę transportową. Liczymy na dalszą współpracę przy innych inicjatywach, które wpłyną na promocję Miasta i rozwój jego mieszkańców.

Foto: Orkiestra Dęta Ciechanowiec