niedziela, 28 kwiecień 2019 19:40

W Ciechanowcu odbył się Jarmark Św. Wojciecha [wideo/foto]

Sokołowscy
W Ciechanowcu odbył się Jarmark Św. Wojciecha [wideo/foto] foto: Ania Olędzka

Jarmark Świętego Wojciecha odbył się dzisiaj (28.04) na terenach Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Wydarzenie zainaugurowało cykl tegorocznych imprez plenerowych ciechanowieckiego muzeum.

Liczne stoiska z roślinami ozdobnymi, rękodziełem ludowym i artystycznym oraz przysmakami kuchni regionalnej czekały na gości odwiedzających muzeum. Imprezie towarzyszyły występy zespołów ludowych, folklorystycznych, dziecięcych i młodzieżowych.

Na scenie przed pałacem wystąpili: Chór "Swojskie melodie" z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowych Piekutach, dzieci z „Teatru Marzeń” Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie z widowiskiem „O tym, jak mrówka Tosia rozstrzygnęła leśną kłótnię pór roku”, Zespół Pieśni i Tańca „Mali Żurawiacy” z Bogut-Pianek, Ciechanowiecki Chór Seniora, Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowo-Folkowa, Zespół Pieśni i Tańca Ciechanowiec, Formacje Tańca Nowoczesnego C-C Squad, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, Kapela „Kłosy” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu z występem wokalnym oraz pokazem mody ekologicznej.

Ponadto Nadleśnictwo Rudka przygotowało konkurs przyrodniczy dla publiczności pn. "Drzewo mądrości".

Foto: Ania Olędzka