niedziela, 17 marzec 2019 20:28

Nasza Natalia Mistrzynią Polski w Kickboxingu! Gratulujemy! [foto]

Sokołowscy
Nasza Natalia Mistrzynią Polski w Kickboxingu! Gratulujemy! [foto] foto: Natalia Panas

Pochodząca z Ciechanowca Natalia Panas została Mistrzynią Polski w Kickboxingu Kick-Light w kategorii +70kg. W dzisiejszej walce finałowej pokonała Magdę Marczak z Klubu Sportowego PROSNA Kalisz. Dodatkowo Natalię wybrano „Najlepszą Zawodniczką Seniorką”.

Ponad 270 zawodników z 63 klubów z całego kraju walczyło w Kartuzach w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick-Light. Pierwsze walki eliminacyjne odbyły się w sobotę. W dniu dzisiejszym (17.03) rywalizowano o medale.

Reprezentująca klub Palestra Warszawa Natalia Panas z Ciechanowca, w walce finałowej, pokonała Magdę Marczak z Klubu Sportowego PROSNA Kalisz. Tym samym nasza reprezentantka zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii kick-light / Senior / +70kg. Dodatkowo została uznana najlepszą zawodniczką Mistrzostw.

Gratulujemy!

Fot. Natalia Panas

Natalia pochodzi z usportowionej rodziny i wcześniej przez osiem lat trenowała siatkówkę. Jak mówi zawodniczka: "Treningi kickboxingu zaczęłam we wrześniu 2014 roku w warszawskim klubie Streetfighter u Jerzego Wrońskiego, jednak z powodów osobistych po dwóch miesiącach musiałam je przerwać, a na salę wróciłam dopiero we wrześniu 2015 roku i do czerwca 2017 roku moim trenerem był właśnie Jerzy Wroński. Od czerwca trenuję w klubie, który oficjalnie reprezentowałam od początku na arenie polskiej i międzynarodowej czyli w Palestrze Warszawa, w której moim głównym trenerem jest Łukasz Rola."

Pierwszą walkę stoczyła (i wygrała) w lutym 2016 roku i w tym też roku została członkinią kadry narodowej w formule kick light. Do tej pory stoczyła ok. 20 walk turniejowych i sędziowanych sparingów. Została Mistrzynią Polski Kickboxingu w formule kick light +70 w 2016, 2017 i 2018 roku, w 2017 roku była srebrną, a w 2018 r. brązową medalistką Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu K-1 Rules (-70 kg). Zajęła 2. miejsce w Pucharze Europy 2016 Ostrowiec Świętokrzyski (kick light -70 kg), 3. miejsca w Slovak Open Bratysława 2018 (kick light -70 kg oraz K-1 -70 kg). W 2016 roku, startując po raz pierwszy na Mistrzostwach Europy w Grecji zajęła 5. miejsce. W ubiegłym roku zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy WAKO Kickboxing - Bratysława 2018. W finale przegrała z utytułowaną Włoszką Gulią Compagno.

(na podst. MPI ciechanowiec.pl)

Dział: Ciechanowiec