wtorek, 05 marzec 2019 17:59

Gmina Ciechanowiec otrzymała grant w wysokości 149 520 złotych

Sokołowscy
Gmina Ciechanowiec otrzymała grant w wysokości 149 520 złotych fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu

W Białymstoku, 1 marca 2019 r. Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki odebrał dla Gminy Ciechanowiec grant w wysokości 149 520 złotych. Środki zostały oficjalnie wręczone przez Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego i Prezesa Zarządu Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych Pawła Backiela.

Środki zostały przekazane w ramach umowy jaką zawarł Burmistrz Ciechanowca z Podlaską Federacją Organizacji Pozarządowych na powierzenie grantu w ramach projektu „Kompetencje cyfrowe drogą do sukcesu”.

Mieszkańcy miasta i Gminy Ciechanowiec będą mogli podnieść swoje kompetencje cyfrowe w ramach szkoleń komputerowych. Ze szkoleń będą mogli skorzystać mieszkańcy z różnych grup wiekowych. Zainteresowani szkoleniami będą mieli do dyspozycji różne moduły tematyczne: „Rodzice w internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową z wykorzystaniem popularnych kreatorów”, „Rolling w sieci”, czy „Kultura w sieci”.

W ramach projektu zostanie zakupionych 20 nowoczesnych laptopów, na potrzeby jednostek Gminy Ciechanowiec.

(info: ciechanowiec.pl)