wtorek, 03 marzec 2020 18:48

II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „πPilecki” połączony z dniem promocji matematyki w ZSOiZ w Ciechanowcu

Sokołowscy

Każdy z nas wie, że matematyka jest nauką bardzo wymagającą, ale też piękną i wyjątkową, dlatego nie bez powodu otrzymała miano królowej wszystkich nauk.

Organizatorzy: Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, pragnąc podkreślić jej wielkie znaczenie, postanowili włączyć w kalendarz organizowanych imprez, święto tej dziedziny nauki i z tego powodu już po raz drugi mają zaszczyt zaprosić wszystkich młodych pasjonatów matematyki na:
II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „πPilecki” połączony z dniem promocji matematyki

Konkurs odbędzie się 13 marca 2020 r. o godzinie 9:00 w budynku ZSOiZ w Ciechanowcu, przy ulicy Szkolnej 8, a skierowany jest do uczniów klas VI-VIII Szkół Podstawowych. Data konkursu wybrana jest nie przypadkowo, ponieważ już następnego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby π.

Celem głównym projektu, dzięki któremu organizowane jest to wydarzenie, jest popularyzacja matematyki oraz podkreślenie jej znaczenia w życiu każdego człowieka. Ponadto konkurs ma zacieśnić współpracę między szkołami działającymi w środowisku lokalnym, budować więzi partnerstwa i koleżeństwa wśród uczniów oraz zachęcać do podejmowania działań rozwijających ich talenty i pasje.

Święto Matematyki zrealizowane będzie dzięki dotacji fundacji mBanku, której misją jest wspieranie dzieci i młodzieży w nauce matematyki, realizowaną w ramach strategii „m jak matematyka”. Tegoroczny projekt został dotowany kwotą 4960zł.

Projekt otrzymał również wsparcie od lokalnych sponsorów takich jak: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, Jan Morzy oraz Patryk Koc. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w tym roku, konkurs wspiera również Burmistrz Ciechanowca - Eugeniusz Święcki.

Jeszcze raz dziękujemy fundacji mBanku oraz wszystkim osobom wspierającym nasze działania. A pasjonatów matematyki zapraszamy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu już 13 marca na godzinę 9:00, gdzie będą mogli zmierzyć się z przygotowanymi przez nasz zespół zadaniami.

Dział: Ciechanowiec