czwartek, 13 luty 2020 20:04

Ciechanowiec. Prawie 34 kg monet na pomoc dzieciom [foto]

Sokołowscy
Ciechanowiec. Prawie 34 kg monet na pomoc dzieciom [foto] foto: SP w Ciechanowcu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu zebrali 33,62 kg monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Pieniądze przeznaczą na pomoc potrzebującym dzieciom.

Koordynator szkolny akcji Dorota Koc: Na przełomie listopada i grudnia 2019r. przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Jest to przedsięwzięcie o charakterze dobroczynnym, jego głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w swoim domu rodzinnym.

Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie przyłączyli się do tej akcji. W ten sposób wsparli Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych.

W akcji uczestniczyły klasy 0-III. Łączna suma pieniędzy wrzuconych do skarbonek to 370 zł, ich waga to 33,62 kg! Pieniądze zostały przesłane na adres wskazany przez organizatora. Największym zaangażowaniem wykazała się klasa IIIb, zebrawszy 118 zł, co stanowi 32% zebranej kwoty.

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając choćby 1 grosz, można realizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudne sytuacji życiowej. Dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom którzy wsparli akcję „Góra Grosza”.

Dział: Ciechanowiec