wtorek, 14 styczeń 2020 18:03

Policjanci przypominają o bezpieczeństwie podczas zbliżającego się wypoczynku

Sokołowscy
Policjanci przypominają o bezpieczeństwie podczas zbliżającego się wypoczynku foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci kontynuują spotkania z młodymi ludźmi. Rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.

Wczoraj, mundurowa z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem wraz z inspektor Zespołu ds Profilaktyki Społecznej i Nieletnich Wydziału Prewencji spotkały się z uczestnikami Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Perkach Karpiach. Policjantka zwróciła uwagę na kwestie bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku. Ponadto omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zasadność noszenia elementów odblaskowych, po zmroku. Na zakończenie uczestnicy prelekcji otrzymali elementy odblaskowe oraz dowiedzieli się, czym na co dzień zajmują się stróże prawa.

Dzisiaj mundurowi odwiedzili dzieci z Przedszkola w Ciechanowcu oraz ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu. Prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie zadawali wiele pytań. Dzielnicowy zapoznał młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Profilaktyk przypomniała o systematycznym uczęszczaniu do szkoły, ponieważ nierealizowanie obowiązku szkolnego, również podlega postępowaniu przed sądem. Pogadanka miała na celu uświadomienie uczniom, że zachowania zabronione pociągają za sobą konsekwencje prawne.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą będą kontynuowane.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)