niedziela, 01 grudzień 2019 18:30

Ciechanowiec. 160 uczestników konkursu gry na instrumentach pasterskich [wideo/foto]

Sokołowscy
Ciechanowiec. 160 uczestników konkursu gry na instrumentach pasterskich [wideo/foto] foto: Ania Olędzka

W sobotę, 30 listopada w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbył się XXXIX Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. W tym roku w konkursie wzięło udział 160 uczestników z kraju i zagranicy. Ogłoszenie wyników i koncert laureatów odbył się w niedzielę.

Zwycięzcą w kategorii ligawek-dorośli został Mateusz Zalewski z Dobrego. Drugie miejsce przyznano Teodorowi Niemyjskiemu z Ciechanowca. Trzecie miejsce zajął Rafał Jacek Gałaguz z Wieski-Wieś

Wyniki XXXIX Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego:

W kategorii ligawki - dzieci do lat 10. (11 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Górski Aleksander z Zająca
  • II nagrodę w wysokości 450 zł otrzymał Maliszewski Michał z Wieski-Wieś
  • III nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał Barcikowski Marcel z Gocławia

W kategorii ligawki - młodzież do lat 17. (23 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 900 zł otrzymał Radziszewski Łukasz z Boguszy Starych
  • II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Radziszewski Marcin z Boguszy Starych
  • III nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Mateusz Koc z Jabłonny Lackiej

W kategorii ligawki - dorośli od lat 18 do lat 64. (32 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 1 000 zł otrzymał Zalewski Mateusz z Dobrego
  • II nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Teodor Niemyjski z Ciechanowca
  • III nagrodę w wysokości 550 zł otrzymali Jaroszewski Jarosław z Nowego Miasta Lubawskiego i Bondarczuk Paweł z Wieski-Wieś

W kategorii ligawki - seniorzy (powyżej 65 roku życia) (9 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 1 000 zł otrzymał Bondarczuk Piotr z Wieski-Wieś
  • II nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Brochocki Roman z Sokołowa Podlaskiego
  • III nagrodę w wysokości 550 zł otrzymał Wojno Antoni z Trojanówka

W kategorii bazuny - dzieci. (6 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 500 zł otrzymała Leoniak Alicja z Chwaszczyna
  • II nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Galiński Andrzej z Borkowa
  • III nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał Maciej Formela z Żukowa

W kategorii bazuny - dorośli. (6 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Choszcz Grzegorz ze Sznurków
  • II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Gruba Paweł z Żukowa
  • III nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Choszcz Ludwik ze Sznurków

W kategorii trombity - dzieci. (15 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 500 zł otrzymał Gabryś Bartosz ze Szczawnicy
  • II nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Waruś Daria ze Szczawnicy
  • III nagrodę w wysokości 300 zł otrzymali Paweł Kukuczka z Koniakowa i Piotr Golec z Łodygowic

W kategorii trombity - dorośli. (15 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Rucki Tadeusz z Koniakowa
  • II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Furtak Wojciech z Łodygowic
  • III nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Dudek Łukasz z Szarych

W kategorii rogi pasterskie - dzieci. (16 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 500 zł otrzymała Waruś Daria ze Szczawnicy
  • II nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Kukuczka Paweł z Koniakowa
  • III nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał Gabryś Bartosz ze Szczawnicy

W kategorii rogi pasterskie - dorośli. (16 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Rucki Tadeusz z Koniakowa
  • II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Jaroszewski Jarosław z Nowego Miasta Lubawskiego
  • III nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Macoszek Janusz z Istebnej

W kategorii inne instrumenty pasterskie - dzieci do lat 10. (4 uczestników, w tym 1 duet)

  • I nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Suszka Szymon z Koniakowa
  • II nagrodę w wysokości 300 zł otrzymała Różycka Kalina z Krężnicy Jarej
  • III nagrodę w wysokości 200 zł otrzymał Maiier David z Putiły (Ukraina)

W kategorii inne instrumenty pasterskie - młodzież do lat 17. (18 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Kukuczka Paweł z Koniakowa
  • II nagrodę w wysokości 450 zł otrzymał Lach Jakub z Koszarowa
  • III nagrodę w wysokości 350 zł otrzymał Jankowski Fryderyk z Jarocina

W kategorii inne instrumenty pasterskie - dorośli. (25 uczestników)

  • I nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Romuald Jędraszak z Kostrzyna
  • II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał Budz Andrzej z Dębna
  • III nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał Czerwiński Maksymilian z Łodygowic

Foto: Ania Olędzka