piątek, 08 listopad 2019 18:26

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu wśród najlepszych produktów turystycznych województwa

Sokołowscy
Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu wśród najlepszych produktów turystycznych województwa foto: Muzeum Rolnictwa

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu otrzymało wyróżnienie w konkursie na najlepsze tegoroczne produkty turystyczne województwa podlaskiego. Nagrody przyznawała Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Spływ 500 kajaków, Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce, Podlasie SlowFest to najlepsze produkty turystyczne województwa podlaskiego. Certyfikaty przyznawane przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną wręczono podczas czwartkowej (7.11.) gali wieńczącej pierwszy dzień Podlaskiego Forum Turystycznego w Augustowie.

Poza trzema najlepszymi produktami Kapituła przyznała także wyróżnienia: Festiwalowi Teatralnemu Wertep, Górze Biebrzy, Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu, Podlaskiemu Szlakowi Kulinarnemu, Sabantuj – Tatarskiemu Świętu Pługa w Kruszynianach, Spływom kajakowym na Pojezierzu Augustowskim oraz Szlakowi Wielki Gościniec Litewski.

Do etapu regionalnego tegorocznej siedemnastej już edycji konkursu zgłosiło się 20 produktów, a zakwalifikowało 18.

Członkowie Kapituły docenili w tym roku wydarzenia i imprezy turystyczne, które niewątpliwie stanowią istotne narzędzie promocji województwa podlaskiego przyczyniając się popularyzacji mniej znanych miejsc i zwiększenia ruchu turystycznego zaznaczyła Bożena Nienałtowska, prezes Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

O zwycięstwie zdecydowała atrakcyjność produktów, która jest kluczowa w przyciąganiu turystów na dany teren i obszar, ale także działania na rzecz komercjalizacji produktu turystycznego, wykorzystanie nowych technologii w jego rozwoju i promocji, gospodarcze oraz jego społeczne i ekonomiczne znaczenie dla rozwoju regionu czy sposób funkcjonowania, w końcu perspektywy dalszego rozwoju.

(na podst. info UMWP)