piątek, 21 październik 2016 23:38

Laserowe leczenie problemów ginekologicznych - dostępne już w Zambrowie

swsystem2

Problem nietrzymania moczu dotyczy wielu kobiet. Już teraz możliwe jest uniknięcie tej przykrej i wstydliwej dolegliwości. Laserowe leczenie objawów nietrzymania moczu, rewitalizacji pochwy u kobiet z zespołem rozluźnienia pochwy czy rewitalizacji i odmłodzenia/wybielenia warg sromowych mniejszych i większych - to metody stosunkowo nowe.

Zabieg polega na naświetlaniu pochwy lub warg sromowych wiązką promieniowania laserowego. W wyniku gojenia dochodzi do zwiększenia kolagenu, zmniejszenia dolegliwości i ustępowania problemu. Laserowa terapia pomaga wszystkim Paniom cierpiącym z powodu zaniku tkanek pochwy i sromu po menopauzie. Zwiększenie nawilżenia ułatwia kontakty intymne, łagodzi objawy zanikowe (suchość pochwy, pieczenie, swędzenie). W badaniach klinicznych 91% badanych pacjentek było zadowolonych lub bardzo zadowolonych z przeprowadzonego leczenia i odczuło znaczną poprawę jakości życia. Poprawę satysfakcji seksualnej odczuwają także mężczyźni.

Procedura laseroterapii wykorzystuje urządzenia Mona Lisa (laser CO2 – laser chirurgiczny), Beladona (laser CO2) lub Fotona (laser Er:YAG – laser głównie stosowany w medycynie estetycznej i dermatologii). W zabiegach wykonywanych w pochwie jest bezbolesna. Po zabiegu może niekiedy wystąpić lekkie zaczerwienienie, obrzęk i dyskomfort który ustępuje po 1 – 2 dniach. Po zabiegu konieczna jest wstrzemięźliwość płciowa przez 7-10 dni i ograniczenie znacznego wysiłku fizycznego (nie wymaga zwolnienia z pracy).

W naszym gabinecie stosujemy laser CO2 Baladona, którym leczymy oprócz zaburzeń nietrzymania moczu i zespołu rozluźnienia pochwy także inne schorzenia kobiece jak: nadżerki szyjki macicy , kłykciny, brodawki czy rozstępy lub blizny po porodzie. Ciągłe szkolenie personelu pozwala nam wykorzystać laser także w medycynie estetycznej przy zabiegach frakcyjnych, dermabrazjach czy procedurach odmładzania różnych okolic skóry.
W Poradni Multi-Med Pękała w Zambrowie możliwy jest do wykonania, w warunkach ambulatoryjnych, innowacyjny, mało inwazyjny zabieg plastyki krocza przy użyciu nici Vaginal Narrowel. Bez konieczności hospitalizacji można zaopatrzyć zespół szerokiego wejścia do pochwy.

Procedury laserowe nie są refundowane i koszt zabiegu w przypadku leczenia nietrzymania moczu: I zabieg 1500pln, II zabieg 1000 pln (zazwyczaj wystarczy I).

Specjalizacja z ginekologii i położnictwa , endokrynologii, studia z medycyny estetycznej na WUM dra Bartosza Pękały pozwalają na kompleksową opiekę nad kobietą w różnym wieku i zastosowanie odpowiedniej metody leczenia – najlepszej dla danego problemu.

W Multi-Med Pękała istnieje możliwość konsultacji lekarzy różnych specjalizacji. Zatrudniamy: gastrologa, kardiologa (badania echo serca), radiologa (badania USG), ginekologa-położnika, endokrynologa, lekarza medycyny estetycznej, dietetyka. Cieszymy się także z doskonale funkcjonującej Szkoły Rodzenia.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://ulubionylekarz.pl/ginekologia-estetyczna/zabiegi-laserowe-ginekologii-estetycznej/

 

NZOZ Multi Med. Pękała

Ul. Białostocka 24, Zambrów, Tel. 86 271 39 83, 601 804 133

www.ulubionylekarz.pl

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY