sobota, 31 sierpień 2019 14:34

50-latek z naszego powiatu niechlubnym rekordzistą działań „Trzeźwa gmina”

swsystem2
50-latek z naszego powiatu niechlubnym rekordzistą działań „Trzeźwa gmina” foto: KWP w Białymstoku

Podlascy policjanci przeprowadzili na terenie województwa działania „Trzeźwa gmina”. Mundurowi skontrolowali podczas akcji 5179 kierowców. Okazało się, że 29 z nich zdecydowało się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowiedzą przed sądem. Policja kolejny raz apeluje o rozsądek na drodze.

W czwartek (29.08) 116 policjantów ruchu drogowego, na terenie całego województwa podlaskiego, przeprowadziło działania pod nazwą „Trzeźwa gmina". W trakcie akcji funkcjonariusze zbadali trzeźwość 5179 kierowców. Niestety okazało się, że wśród nich znalazło się 29 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 50-latek. Około 8.40, na terenie powiatu wysokomazowieckiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik. Okazało się, że mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowcy zajmie się sąd.

Policja kolejny raz apeluje o rozsądek na drodze.

(KWP w Białymstoku)