piątek, 02 sierpień 2019 09:54

Folklor z całego świata zabrzmiał przed Urzędem Miasta Wysokie Mazowieckie [wideo/foto]

Sokołowscy
Folklor z całego świata zabrzmiał przed Urzędem Miasta Wysokie Mazowieckie [wideo/foto] foto: Ania Olędzka

We wtorek, 30 lipca rozpoczął się XIV Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania 2019". Impreza potrwa do niedzieli, 4 sierpnia. Na trasie festiwalu znalazł się również nasz powiat.

Wczoraj, 1 sierpnia uczestnicy XIV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania 2019" zawitali do Wysokiego Mazowieckiego.

Na scenie, tym razem zlokalizowanej przy Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie, zaprezentowały się grupy artystyczne z Albanii, Chile, Czech, Kuby, Łotwy, Boliwii, Chorwacji, Indii oraz Polski. Głośno i radośnie, poprzez taniec, śpiew jak również wielobarwne stroje, artyści prezentowali kulturę oraz tradycje ludowe swojego regionu i kraju.

Głównym organizatorem festiwalu są: Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „SKOWRONKI" z Brańska, Stowarzyszenie Artystyczne „SKOWRONKI" z Brańska i Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku.
Festiwal współorganizują: Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu w Ciechanowcu, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie, Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem,Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej - Jurowce k/ Białystok.

foto: Ania Olędzka