środa, 10 kwiecień 2019 18:37

Wysokie Mazowieckie. Policjanci szkolili przyszłych kandydatów do Policji [foto]

Wysokie Mazowieckie. Policjanci szkolili przyszłych kandydatów do Policji [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Chętni do służby w Policji mogli dzisiaj (10.04), wspólnie z instruktorami, sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej oraz poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Funkcjonariusze z wysokomazowieckiej komendy omówili jak prawidłowo pokonać tor przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym, wysokomazowieccy policjanci, zorganizowali zajęcia sprawnościowe, podczas których zademonstrowano prawidłowość testu sprawności fizycznej do Policji. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem, grupa kilkudziesięciu ochotników, miała możliwość przećwiczenia technicznej odsłony tego etapu i poznania jego założenia. Przedstawiciele komendy Policji, monitorowali poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ewentualne błędy. Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie skutecznie poradzić sobie z tym etapem kwalifikacyjnym.

Przypominamy!

Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min. 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)