wtorek, 08 styczeń 2019 18:24

Lekcja profilaktyki w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

Lekcja profilaktyki w Wysokiem Mazowieckiem [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

O prawnych, medycznych i psychologicznych aspektach stosowania środków psychoaktywnych rozmawiali z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Wysokiem Mazowieckiem policjanci i profilaktycy. Prelegenci wskazywali młodym ludziom, jakie zagrożenia niosą za sobą substancje psychoaktywne, w tym dopalacze. Jednocześnie apelowano o rozsądne spędzanie czasu wolnego w okresie zbliżających się ferii zimowych.

W Liceum Ogólnokształcącym w Wysokiem Mazowieckim odbyło się spotkanie profilaktyczne w ramach programu pn. „Mam wybór… wybieram rozsądek”, dotyczące profilaktyki uzależnień, w tym środkami psychoaktywnymi.

Mundurowi przybliżyli zebranym aspekty prawne związane z problematyką uzależnień. Odbiorcy spotkania dowiedzieli się również o odpowiedzialności karnej. Jednocześnie funkcjonariusze zaapelowali o rozsądne spędzanie czasu wolnego. Z kolei Inspektor do spraw Profilaktyki Społecznej i Nieletnich z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem omówiła medyczne aspekty zażywania środków psychoaktywnych. Słuchacze poznali również definicję substancji psychoaktywnych i uzależnienia, a także dane statystyczne dotyczące zatruć tymi substancjami.

Spotkanie było doskonałą okazją, aby promować zawód policjanta wśród młodzieży. Licealiści dowiedzieli się o wymaganiach stawianych przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji. Policjanci poinstruowali, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)