czwartek, 06 grudzień 2018 09:43

Wysokie Mazowieckie. Tonę żywności zebrano w ramach pomocy rodakom na Litwie [foto]

Wysokie Mazowieckie. Tonę żywności zebrano w ramach pomocy rodakom na Litwie [foto] foto: ZSOiP

1 grudnia 2018 r. młodzież z Jagiellończyka w porozumieniu z Bankiem Żywności zorganizowała przedświąteczną zbiórkę żywności. Celem akcji było wsparcie polskich rodzin z Rejonu Wileńskiego na Litwie.

Zbiórka prowadzona była w sklepach spożywczych na terenie Wysokiego Mazowieckiego. Od rana 44 wolontariuszy rozpoczęło akcję, którą koordynowali nauczyciele LO: Krzysztof Grabowski, Maciej Kulbabiński i Tomasz Buczyński.

Dzięki ogromnej życzliwości mieszkańców miasta i powiatu zebrano ok. 1 tonę żywności. Dary po przywiezieniu do liceum były odnotowywane na listach i starannie pakowane do kartonów. Jak informują organizatorzy - tegoroczna zbiórka okazała się rekordową i była bogatsza od poprzedniej o ok. 100 kg.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wolontariuszom i opiekunom. Jesteście wielcy! Słowo dziękuję, kierują do Prezesa ZWKiC w Wysokiem Mazowieckiem A. Michalskiego, który delegował busa z szoferem, którego zadaniem był odbiór darów ze sklepów i dowóz do szkoły. Wiadomość z ostatniej chwili. Dary przekazane zostaną w Mikołajki czyli 6 grudnia.

(ZSOiP)