czwartek, 22 listopad 2018 18:54

Wysokie Mazowieckie. Ukradli norki warte 150 tys. zł. Zatrzymali ich policjanci [foto]

Wysokie Mazowieckie. Ukradli norki warte 150 tys. zł. Zatrzymali ich policjanci [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Zatrzymani przez wysokomazowieckich kryminalnych mężczyźni ukradli zwierzęta wartości 150 tyś złotych. Trzech mężczyzn, mieszkańców województwa świętokrzyskiego i łódzkiego, usłyszało już zarzut kradzieży. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje oficer prasowy wysokomazowieckiej policji: Wysokomazowieccy kryminalni wspierani przez policjantów z komendy wojewódzkiej pracowali nad dotarciem do sprawców kradzieży zwierząt futerkowych. Śledczy ustalili, że przestępcy weszli na prywatną posesje i ukradli 840 sztuk norek oraz 220 sztuk skór z jednej z hodowli na terenie gminy Wysokie Mazowieckie. Skradzione zwierzęta wywieźli przygotowanym do tego celu samochodem. Po niespełna 2 tygodniach policjanci zatrzymali pierwszych podejrzanych odzyskując również część skradzionych zwierząt i skór. Dwaj bracia 34 i 35-latek z województwa świętokrzyskiego oraz ich 39- letni kolega mieszkaniec województwa łódzkiego dokonali kradzieży tych zwierząt i skór. Ci sami mężczyźni wcześniej dokonywali zakupu zwierząt u właściciela okradzionej fermy. Kryminalni ustalili, że kradzione zwierzęta trzymane były na posesji zatrzymanych mężczyzn z województwa świętokrzyskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży, za którą grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.