wtorek, 06 listopad 2018 17:39

Wygraj czujnik tlenku węgla. Konkurs wysokomazowieckich strażaków

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju, w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywano także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym „cichym zabójcą”.

Wychodząc naprzeciw nurtującego nas wszystkich problemu, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem zachęcają do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest propagowanie wiedzy o czyhającym na nas zagrożeniu, jego skutkach i sposobach przeciwdziałania.

Organizatorem i Fundatorem nagród Konkursu są: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP z siedzibami w Wysokiem Mazowieckiem przy ul. Mickiewicza 6

Uwaga – konkurs skierowany jest tylko do mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego

Nagrodami w konkursie są trzy nowoczesne czujniki tlenku węgla (wraz z ich montażem), które rozlosowane zostaną pośród autorów poprawnych odpowiedzi na poniższe pytania:

  1. Mając na uwadze, że aż osiem na dziesięć ofiar pożarów ginie w domach, ile średnio co roku notowanych jest pożarów domów w Polsce?
  2. Jak często w domach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, powinno się usuwać zanieczyszczenia z przewodów dymowych, spalinowych, a także wentylacyjnych?
  3. Czad oszukuje zmysły. Występowanie jakich objawów u ludzi, może świadczyć o obecności tlenku węgla w pomieszczeniach w których przebywają?

Odpowiedzi prosimy przesyłać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , na które strażacy czekać będą do dnia 9 listopada 2018 r. do godziny 14:00. Pamiętajcie by w zgłoszeniu podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz nr telefonu. Wyłonienie drogą losową trzech laureatów konkursu nastąpi tego samego dnia do godziny 15:00, o czym poinformowani zostaniecie stosownym komunikatem na stronach internetowych KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

Zwycięzcy zostaną poinformowany o wygranej mailowo lub telefonicznie, gdzie zostaną ustalone szczegóły przekazania nagrody.

Więcej informacji w szczegółowym regulaminie dostępnym tutaj – REGULAMIN KONKURSU

czad2