piątek, 24 sierpień 2018 17:43

Wysokie Mazowieckie. Pocztówka z wakacji i gra miejska [wideo/foto]

Wysokie Mazowieckie. Pocztówka z wakacji i gra miejska [wideo/foto] foto: pracownieorange.pl

W ostatnich dniach, w ramach wakacyjnych zajęć w Pracowni Orange w Wysokiem Mazowieckiem, dzieci miały do wykonania dwa zadania - „Pocztówka z wakacji” oraz gra miejska.

Pierwsze to „Pocztówka z wakacji” Dzieci i młodzież biorące udział w zajęciach ochoczo zabrały się do wykonywania pocztówek, które zostały zamieszczone na https://pracownieorange.pl/ przez Fundację Gerere.

Poniżej film z przebiegu zajęć

Drugie działanie to trwające trzy dni warsztaty tworzenia gry miejskiej prowadzone przez Agnieszkę Jarmuł z Fundacji "5Medium".

Pierwszego dnia dzieci i młodzież musiały zapoznać się ze sobą żeby stworzyć zgraną grupę , dowiedzieć się na czym w praktyce polega gra miejska oraz wymyślić własne propozycje tematów do użycia w jej tworzeniu.

Drugi dzień zajęć uczestnicy rozpoczęli od ćwiczeń, pomagających pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność. Tego typu trening pomógł w tworzeniu scenariuszy i wymyślaniu ciekawych poleceń do gry miejskiej, a powstało ich tego dnia dwie.

Ostatniego dnia uczestnicy warsztatów, podzieleni na cztery grupy wyszli w teren i przetestowali dwie powstałe ubiegłego dnia gry „William i koledzy na wakacjach” oraz „Jumanji”.Wszyscy bawili się znakomicie.

Poniżej filmik z przebiegu warsztatów z tworzenia gry miejskiej