sobota, 04 sierpień 2018 11:43

Fortepian jak dobrej klasy auto trafił do szkoły muzycznej w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

Fortepian jak dobrej klasy auto trafił do szkoły muzycznej w Wysokiem Mazowieckiem [foto] foto: UM w Wysokiem Mazowieckiem

Nowy fortepian Yamaha – model C2X trafił do Samorządowej Szkoły Muzycznej w Wysokiem Mazowieckiem. W placówce w nadchodzącym roku szkolnym kształcić się będzie blisko 150 osób.

Zainteresowanie rozwojem pasji artystycznych w Wysokiem Mazowieckiem rośnie z roku na rok. Liczba uczniów w Samorządowej Szkole Muzycznej w nadchodzącym roku szkolnym zbliży się do 150. W związku z tym Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, w którego skład wchodzi szkoła muzyczna, rozbudował bazę instrumentalną. Zakupiono fortepian marki Yamaha – model C2X na drodze wyboru z nadesłanych ofert z całej Polski. Do końca lipca w sali baletowej Miejskiego Zespołu Szkół stały dwa instrumenty, które sprawdzano pod kątem mechaniki, a także walorów brzmieniowych. Zakup możliwy był dzięki wsparciu Burmistrza Miasta.

Od teraz wszystkie koncerty Szkoły Muzycznej koronować będzie muzyka wykonywana na rewelacyjnym instrumencie. Innym przyjemnym akcentem był fakt, że niższa niż zamierzano cena zakupionego fortepianu pozwoliła na zakup jeszcze 2 pianin i jednego pianina elektrycznego, które będzie wykorzystywane podczas zajęć i do koncertów uczniów w placówkach kulturalno-oświatowych w regionie i mieście.

Już teraz zapraszamy na koncerty do Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem.

(źródło: UM w Wysokiem Mazowieckiem/wysokiemazowieckie.pl)