niedziela, 17 czerwiec 2018 20:41

Kraina mlekiem płynąca. Światowy Dzień Mleka z Mlekovitą za nami [wideo/foto]

rolteks112018

W sobotę, 16 czerwca po raz kolejny świętowano Światowy Dzień Mleka z Mlekovitą. Impreza promująca mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych odbyła się na Stadionie Miejskim w Wysokiem Mazowieckiem.

O godzinie 14:30 na wysokomazowieckim stadionie rozpoczęła się XI edycja Światowego Dnia Mleka z Mlekovitą. Imprezę zainaugurował Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.

- Jest to kolejna edycja wspaniałego wydarzenia jakim jest Światowy Dzień Mleka, który promuje mleko i przetwory mleczarskie w najpiękniejszej i najszlachetniejszej postaci. Celem jest zwrócenie uwagi konsumentów na prozdrowotne i korzystne działanie nabiału dla organizmumówił Prezes Dariusz Sapiński. - Dlaczego w Wysokiem Mazowieckiem? (..) Mlekovita to jest polska firma z bogatą 90-letnią tradycją. Tutaj znajduje się centrala największej grupy mleczarskiej, nie tylko w Polsce, ale i europie środkowo-wschodniej. Jest to największy eksporter w przemyśle mleczarskim. Tutaj bije serce polskiego mleczarstwa, tu jest kraina mlekiem płynąca, z mleka żyjąca i na mleku budująca swoją przyszłośćpodkreślił rolę Mlekovity Dariusz Sapiński.

W dalszej części nastąpiło odczytanie listu okolicznościowego od Kardynała Stanisława Dziwisza, po czym władze Mlekovity oraz zaproszeni goście wznieśli symboliczny toast szklanką mleka.

- Przed toastem tym niezwykłym napojem, który przemienia tą ziemię w ziemię bogatą i zasobną chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy na to pracują - powiedział Prezes Dariusz Sapiński.

Następnie głos zabrali: Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Szef Gabinetu Politycznego MRiRW Krzysztof Rodzik, Wojewoda Podlaski Bogdan Paszkowski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

W dalszej części uroczystości wręczono wyróżnienia i pamiątkowe statuetki przyznane przez Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA osobom i firmom, dzięki którym nastąpił rozwój dystrybucji produktów mleczarskich na świecie i w Polsce oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka.

Odbyły się też tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, które z wynikiem 9,59 s wygrał Przemysław Zdziech. Wicemistrzem został Wiesław Szydłowski, a wyróżnienie otrzymała Łucja Wasilewska.

W części artystyczno-rozrywkowej Światowego Dnia Mleka na scenie wystąpili: zespół Top Girls, zespół Mazowia oraz zwyciężczyni „The Voice of Poland” Marta Gałuszewska.

Wideo jest zapisem transmisji na żywo z naszego fanpage (www.facebook.com/wysmaz)
Przepraszamy, niestety jakość transmisji uzależniona jest od szybkości internetu w danej miejscowości :(

 foto: KM i Patryk Wojtczuk